Sport-Reh

Profilaktyka zdrowia stawów kolanowych- co warto o niej wiedzieć?

Nasze stawy kolanowe dosłownie codziennie poddawane są ogromnym przeciążeniom. Na co dzień, dosłownie nikt z nas nie zwraca uwagi na to, w jakiej kondycji są nasze stawy i czy przypadkiem nie potrzebują wsparcia. Okazuje się, że z biegiem czasu możemy spodziewać się szeregu, nieprzyjemnych dolegliwości w formie bólu lub porannego sztywnienia stawów. 

Czytaj więcej...
Sport-Reh

Jak wygląda wizyta u reumatologa i jak się do niej przygotować?

Reumatolog zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób kości i stawów oraz ogólnoustrojowych stanów zapalnych tkanki łącznej. Do jego zadań należy diagnozowanie i leczenie reumatoidalnego zapalenia stawów, łuszczycowego zapalenia stawów, gorączki reumatycznej i zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa. Jakie są objawy tych chorób, kiedy powinniśmy się zgłosić na wizytę do specjalisty oraz jak się do niej przygotować?

 

Czytaj więcej...
Sport-Reh

Echo serca – podstawowe badanie kardiologiczne

Nieinwazyjne, bezbolesne i bezpieczne, można je powtarzać w krótkim odstępie czasu  – echo serca, nazywane również echokardiografią, ultrasonokardiografią, USG serca, czy UKG. Jest to podstawowe badanie kardiologiczne, które pozwala uzyskać obraz serca i ocenić jego funkcjonowanie. Kto powinien takie badanie wykonać i jak ono przebiega?

Czytaj więcej...