Sport-Reh

Bark pływaka - przyczyny, objawy

Nie tylko sportowcy, ale i wiele innych osób może doświadczyć problemów z barkiem. "Bark pływaka" jest jednym z typowych schorzeń ortopedycznych u osób regularnie uprawiających pływanie. Czym dokładnie jest ten problem i jakie są jego przyczyny i objawy? O tym wszystkim przeczytasz w tym artykule.

Czytaj więcej...
Sport-Reh

Rehabilitacja przy zaburzeniach stawu skroniowo-żuchwowego

Bóle szczęki w okolicy uszu podczas jedzenia czy szerokiego otwierania ust? Pojawiający się brak możliwości szerokiego otwarcia ust, a może nawet trzaski i trzeszczenia podczas żucia? Prawdopodobnie cierpisz na zaburzenia stawu skroniowo-żuchwowego. Ale bez obaw, regularna i kompleksowa fizjoterapia jest w stanie zażegnać ten problem.

Czytaj więcej...
Sport-Reh

Kolano skoczka - przyczyny, objawy

Każdy sportowiec, a także osoby nieuprawiające sportu, mogą doświadczyć bólu w kolanie. Kolano skoczka, znane także jako tendinopatia rzepki, jest jednym z najczęstszych problemów ortopedycznych dotyczących kolana. To stan, który może wpłynąć na jakość życia wielu osób. W tym artykule dowiesz się więcej o przyczynach, objawach oraz najlepszych metodach leczenia kolana skoczka.

Czytaj więcej...
Sport-Reh

Co leczy neurolog i z jakimi objawami powinniśmy się do niego udać?

Neurologia to bardzo ważna dziedzina medycyny, która koncentruje się na badaniu i leczeniu obwodowego oraz ośrodkowego układu nerwowego.  Prawidłowe działanie układu nerwowego koordynuje pracę wszystkich narządów w organizmie człowieka, a więc jego choroby mogą mieć bardzo poważne skutki. Lekarz neurolog zajmuje się właśnie ich diagnozowaniem i leczeniem. Jakie objawy powinny nas skłonić do wizyty u tego specjalisty?

 

Czytaj więcej...