Sport-Reh

Kinesiotaping – co to jest?

Coraz większą popularność w naszym kraju zyskuje kinesiotaping, który został wynaleziony przez Japończyka Kenzo Kase. To metoda wspomagająca leczenie, która najczęściej stosowana jest przez fizjoterapeutów. Pozwala uzyskać wspaniałe rezultaty w przypadku walki z wieloma różnymi schorzeniami.

Czytaj więcej...
Sport-Reh

Marzec miesiącem endometriozy

Marzec jest miesiącem świadomości endometriozy. Co wiemy o tej podstępnej chorobie? Endometrioza jest przewlekłą chorobą, w przebiegu której zmiany ogniskowe zbudowane z komórek endometrium znajdują się poza jamą macicy. Na przykład na jajnikach, jajowodach, powierzchni macicy, jelitach czy pęcherzu moczowym.

Czytaj więcej...
Sport-Reh

Ból biodra po bieganiu — możliwe przyczyny

Bieganie to sport dostępny dla prawie wszystkich. Z efektów, jakie przynosi, bardzo często korzystają sportowcy, którym zależy na utrzymaniu sprawności fizycznej. Poprawia wydolność oddechową i ma dobroczynny wpływ na metabolizm, jednak uprawianie tego sportu może wiązać się z przykrymi dolegliwościami. Szczególnie narażeni na nie są biegacze, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z tą pasjonującą aktywnością fizyczną.

Czytaj więcej...
Sport-Reh

Światowy Dzień Otyłości – kiedy umówić wizytę u dietetyka

Coraz częściej mówi się o otyłości jako o chorobie cywilizacyjnej. Z problemem nadmiernej wagi boryka się już nie tylko coraz więcej osób dorosłych, ale też  młodzieży. 4 marca obchodzimy Światowy Dzień Otyłości. Ta okazja to dobry czas na refleksję nad własnym zdrowiem i stylem życia, a także na zwrócenie uwagi na poważny problem, jakim jest otyłość. Do jakich powikłań prowadzi otyłość i jak sobie z nią radzić?

Czytaj więcej...