Kardiolog Leszno

sport-reh.pl

Badania kardiologiczne są wykonywane przez specjalistę z doświadczeniem i wiedzą. Stanowią one ważną część diagnozowania pacjentów. Kardiolog wykonuje zarówno te najprostsze badania, takie jak pomiar ciśnienia tętniczego krwi, osłuchanie pacjenta, jak i bardziej dokładne. Zazwyczaj są wykonywane:

  • RTG klatki piersiowej,
  • EKG - elektrokardiografia serca wysiłkowa, podstawowa lub śródsercowa,
  • Holter ciśnieniowy lub EKG,
  • echo serca, oceniające budowę i funkcjonowanie narządu,
  • test dopplerowski, pozwalający skontrolować przepływ krwi przez naczynia wieńcowe.

Lekarz przeprowadza z pacjentem wywiad, tak aby poznać historię przebytych chorób i przypadki chorób występujących w rodzinie. 

U kardiologa wykonuje się bardziej inwazyjne badanie serca o nazwie koronarografia. Specjalista wykorzystuje specjalny cewnik i mapowanie serca. Ponadto, zlecone są niekiedy przeprowadzenie radioizotopowego badania SPECT, rezonansu magnetycznego serca, scynografii serca lub pozytonowej emisyjnej tomografii komputerowej PET. Szeroki zakres badań jest dostosowany do potrzeb każdego pacjenta w indywidualny sposób. Wiele zależy od tego, z jakimi schorzeniami mamy do czynienia. Kardiologia to złożona dziedzina medyczna.

lek. med. Tomasz Gwizdek

lek. med. Tomasz Gwizdek

Absolwent Wrocławskiego Uniwersytetu Medycznego, na co dzień pracujący w WSzZ w Lesznie, członek Polskiego i Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

Czytaj więcej

 

 

 

Szukasz porady?

Nie wiesz jaka terapia bedzie dla Ciebie najlepsza?

Umów się na spotkanie