Radiolog Leszno

sport-reh.pl

Badanie ultrasonograficzne, inaczej zwane USG, to badanie obrazowe, będące jednym z podstawowych sposobów diagnostyki. Wykonuje się je przy pomocy specjalistycznego sprzętu, dzięki któremu możemy zobaczyć wnętrze organizmu człowieka i ocenić kondycję poszczególnych części ciała. Badanie USG znane jest jako jedno z najbardziej bezpiecznych, ponieważ wspomniane fale ultradźwiękowe przenikają przez tkanki ale ich nie uszkadzają. W związku z tym, badanie może być wykonywane również dzieciom, czy kobietom w ciąży. Najczęstszym przeciwwskazaniem są świeże rany, oraz oparzenia.

Kompleksowe badanie ultrasonograficzne (USG) - Twoja brama do bezpiecznej diagnostyki

Badanie ultrasonograficzne, znane szerzej jako USG, to zaawansowana technologia obrazowania medycznego, która odgrywa kluczową rolę w nowoczesnej diagnostyce medycznej. USG jest nieinwazyjną metodą, która wykorzystuje fale ultradźwiękowe do tworzenia obrazów wewnętrznych struktur ciała, co pozwala lekarzom na dokładną ocenę stanu zdrowia pacjenta bez konieczności przeprowadzania zabiegów chirurgicznych.

Bezpieczeństwo i precyzja diagnostyki ultrasonograficznej

USG cieszy się uznaniem zarówno wśród pacjentów, jak i specjalistów medycznych z kilku powodów:

  • Bezpieczeństwo: Fale ultradźwiękowe są bezpieczne dla organizmu, nie niosą ryzyka promieniowania jonizującego, co czyni USG idealnym narzędziem diagnostycznym dla wszystkich grup pacjentów, w tym kobiet w ciąży i dzieci.
  • Nieinwazyjność: Badanie USG nie wymaga użycia igieł, nacięć ani wprowadzania do organizmu substancji kontrastowych.
  • Dostępność: Jest powszechnie dostępne i zazwyczaj łatwiejsze do przeprowadzenia niż inne zaawansowane badania obrazowe.

Diagnostyka ultrasonograficzna w Centrum Medycznym Sport-Reh

W Centrum Medycznym Sport-Reh oferujemy szeroki zakres usług ultrasonograficznych, korzystając z nowoczesnego sprzętu diagnostycznego. Nasi wykwalifikowani specjaliści są przygotowani do przeprowadzenia kompleksowej diagnozy w komfortowych warunkach, z najwyższą dbałością o bezpieczeństwo pacjenta.

Oferujemy następujące rodzaje badań USG:

  • USG narządu ruchu: Idealne dla sportowców i osób aktywnych fizycznie, pozwala na ocenę stanu mięśni, ścięgien, stawów i kości.
  • USG piersi: Kluczowe w wykrywaniu zmian nowotworowych i innych patologii piersi.
  • USG jamy brzusznej: Pomaga w identyfikacji problemów z narządami wewnętrznymi takimi jak wątroba, nerki, pęcherzyk żółciowy, trzustka i śledziona.
  • USG naczyń żylnych i tętniczych (Doppler): Umożliwia ocenę przepływu krwi oraz wykrywanie zakrzepów i zatorów.
  • USG węzłów chłonnych powierzchownych: Obejmuje rejony pachwiny, pachy i szyi, służące do oceny stanu węzłów chłonnych.
  • USG tarczycy: Diagnostyka wola, guzków oraz innych nieprawidłowości tarczycy.
  • USG szyi: Ocenia struktury szyjne w tym węzły chłonne, tętnice, tarczycę. 
lek. med. Dorota Wilczkowiak-Bobkowska

lek. med. Dorota Wilczkowiak-Bobkowska

Absolwentka Wydziału Lekarskiego I Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Aktualnie rezydentka IV roku radiologii i diagnostyki obrazowej. Na co dzień pracuje w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Lesznie.

Aktywnie doszkala się na licznych konferencjach i kursach w zakresie diagnostyki obrazowej oraz odbywa staże w szpitalach klinicznych w Poznaniu. Członkini Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego.

Czytaj więcej

 

lek. med. Anna Zachwieja-Baraniak

lek. med. Anna Zachwieja-Baraniak

Ukończyła Wydział Lekarski I Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Od 2012 roku związana z Wojewódzkim Szpitalem Wielospecjalistycznym w Lesznie, gdzie zrealizowała szkolenie specjalizacyjne w zakresie radiologii i diagnostyki obrazowej.

W 2020 roku zdała egzamin europejski z radiologii uzyskując European Diploma in Radiology i tytuł specjalisty radiologii i diagnostyki obrazowej. Od 2023 roku pełni funkcję Koordynatora Medycznego kierującego Zakładem Radiologii Wojewódzkiego Szpitala Wielospecjalistycznego w Lesznie.

Czytaj więcej

 

lek. med. Paweł Tonicki

lek. med. Paweł Tonicki

Absolwent Akademii Medycznej. Dyplom specjalisty z zakresu Rentgenodiagnostyki uzyskał w 2003 roku. W latach 2003- 2018 pełnił funkcję kierownika Zakładu Diagnostyki Obrazowej.

Aktywnie doszkala się na licznych konferencjach i kursach w zakresie diagnostyki obrazowej.

Obecnie zajmuje się diagnostyką w tomografii komputerowej oraz diagnostyką USG piersi..

Czytaj więcej

 

lek. med. Zuzanna Ryfa

lek. med. Zuzanna Ryfa

Ukończyła studia na wydziale lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu w 2017 r. Po zakończeniu studiów rozpoczęła szkolenie specjalizacyjne w zakresie radiologii i diagnostyki obrazowej w Zakładzie Radiologii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Lesznie.

Czytaj więcej

 

Szukasz porady?

Nie wiesz jaka terapia bedzie dla Ciebie najlepsza?

Umów się na spotkanie