Radiolog Leszno

sport-reh.pl
 . 

Badanie ultrasonograficzne, inaczej zwane USG, to badanie obrazowe, będące jednym z podstawowych sposobów diagnostyki. Wykonuje się je przy pomocy specjalistycznego sprzętu, dzięki któremu możemy zobaczyć wnętrze organizmu człowieka i ocenić kondycję poszczególnych części ciała. Badanie USG znane jest jako jedno z najbardziej bezpiecznych, ponieważ wspomniane fale ultradźwiękowe przenikają przez tkanki ale ich nie uszkadzają. W związku z tym, badanie może być wykonywane również dzieciom, czy kobietom w ciąży. Najczęstszym przeciwwskazaniem są świeże rany, oraz oparzenia.

Teraz wykonasz badanie USG w Centrum Medycznym Sport-Reh. Diagnostyka realizowana za pomocą specjalistycznego aparatu obejmuje:

  • USG narządu ruchu
  • USG Piersi
  • USG jamy brzusznej
  • USG naczyń żylnych i tętniczych (Doppler)
  • USG węzłów chłonnych powierzchownych (pachwina, pacha, szyja)
  • USG tarczycy
  • USG szyi
lek. med. Dorota Wilczkowiak-Bobkowska

lek. med. Dorota Wilczkowiak-Bobkowska

Absolwentka Wydziału Lekarskiego I Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Aktualnie rezydentka IV roku radiologii i diagnostyki obrazowej. Na co dzień pracuje w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Lesznie.

Aktywnie doszkala się na licznych konferencjach i kursach w zakresie diagnostyki obrazowej oraz odbywa staże w szpitalach klinicznych w Poznaniu. Członkini Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego.

Czytaj więcej

 

lek. med. Anna Zachwieja-Baraniak

lek. med. Anna Zachwieja-Baraniak

Ukończyła Wydział Lekarski I Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Od 2012 roku pracownik Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Lesznie, gdzie zrealizowała szkolenie specjalizacyjne w zakresie radiologii i diagnostyki obrazowej.

W 2020 roku zdała egzamin europejski z radiologii uzyskując European Diploma in Radiology i tytuł specjalisty radiologii i diagnostyki obrazowej.

Czytaj więcej

 

lek. med. Paweł Tonicki

lek. med. Paweł Tonicki

Absolwent Akademii Medycznej. Dyplom specjalisty z zakresu Rentgenodiagnostyki uzyskał w 2003 roku. W latach 2003- 2018 pełnił funkcję kierownika Zakładu Diagnostyki Obrazowej.

Aktywnie doszkala się na licznych konferencjach i kursach w zakresie diagnostyki obrazowej.

Obecnie zajmuje się diagnostyką w tomografii komputerowej oraz diagnostyką USG piersi..

Czytaj więcej

 

lek. med. Zuzanna Ryfa

lek. med. Zuzanna Ryfa

Ukończyła studia na wydziale lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu w 2017 r. Po zakończeniu studiów rozpoczęła szkolenie specjalizacyjne w zakresie radiologii i diagnostyki obrazowej w Zakładzie Radiologii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Lesznie.

Czytaj więcej

 

Szukasz porady?

Nie wiesz jaka terapia bedzie dla Ciebie najlepsza?

Umów się na spotkanie