Trener medyczny Leszno

sport-reh.pl
 

Treningi medyczne są przeprowadzane pod okiem trenerów medycznych. Są to nowi eksperci w dziedzinie zdrowia i fitnessu, którzy współpracują także z fizjoterapeutami. Tytuł trenera medycznego uzyskuje się po przejściu szkolenia, podczas którego zdobywa się kompetencje i uprawnienia do wykonywania treningów medycznych. Po rozbudowanym szkoleniu trener posiada niezbędną wiedzą z zakresu fizjologii, anatomii, diagnostyki oraz biomechaniki. Dzięki temu każdego dnia współpracuje z osobami ze schorzeniami ruchu, układu nerwowego, układu oddechowego, układu krążenia, czy nawet z kobietami w ciąży. Ponadto, jego zadaniem jest ułożenie indywidualnego treningu terapeutycznego dla konkretnego pacjenta, który ma na celu poprawić ruchowe wzorce. 

Trener medyczny ma za zadanie prawidłowo ocenić stan i jakość wykonywanych ćwiczeń, stosując holistyczne podejście do potrzeb pacjenta. Dobierany jest indywidualny plan treningowy z ćwiczeniami funkcjonalnymi lub korekcyjnymi. Nie bez znaczenia jest terapia ruchowa. Specjalista może wysłać pacjenta na badania typu:

  • USG
  • RTG
  • morfologia krwi
  • rezonans magnetyczny itp. 

Wiele zależy od stanu zdrowia pacjenta i danych urazów. Wybrane ćwiczenia w tym wypadku odpowiadają wadom, oczekiwaniom i ograniczeniom danej osoby. W taki sposób można przywrócić prawidłowe wzorce ruchu i skorygować nieprawidłowości w postawie ciała. Opieka trenera medycznego w dużym stopniu wspomaga proces leczenia. 

Cele współpracy z trenerem medycznym mogą być różnorodne. Korzystamy z pomocy wtedy, gdy chcemy poprawić jakość życia, zmniejszyć dolegliwości bólowe, zwiększyć efektywność rehabilitacji narządów ruchowych, przywrócić funkcje narządów, poprawić nastrój, kondycję i sylwetkę, czy też zapobiegać urazom oraz kontuzjom. Trener medyczny pomaga korygować wady postawy i zniwelować ryzyko ich postępowania. Jest wsparcie jest nieocenione w profilaktyce otyłości.

 

mgr Agnieszka Andrzejewska

mgr Agnieszka Andrzejewska

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego II-go stopnia we Wrocławiu, Specjalność FITNESS.

Na co dzień jest nauczycielką wychowania fizycznego w szkole integracyjnej, oraz instruktorem PILATES i ZDROWY KRĘGOSŁUP.

Interesuje się treningiem zdrowotnym. W swojej pracy zwraca szczególną uwagę na jakość wykonywanego ruchu. Pomaga osiągać zmiany nie tylko na poziomie sylwetki ciała, ale również w określeniu poziomu sprawności fizycznej klienta czy dysfunkcji kręgosłupa i innych stawów ciała.

Czytaj więcej

 

 

mgr Roksana Ochocińska

mgr Roksana Ochocińska

Trener medyczny w oparciu o metodę Pilates na maszynie Reformer.

Certyfikowana instruktorka jogi Iyengara, nowoczesnej metody Yoga Beat, treningów siłowych i dietetyki. Zgłębia kulturę Azji, odbyła podróż do Indii, Sri Lanki, Tajlandii, Japonii. Od 2015 roku prowadzi zajęcia jogi w Lesznie.

Czytaj więcej

 

 

 

Szukasz porady?

Nie wiesz jaka terapia bedzie dla Ciebie najlepsza?

Umów się na spotkanie