Fizjoterapia Leszno

sport-reh.pl
 

Pierwsza wizyta u fizjoterapeuty opiera się na wywiadzie z pacjentem. Jest to przedmiotowe badanie, które pełni ważną rolę w dalszym leczeniu. Specjalista musi poznać jak najlepiej daną osobę i powód, który skłonił go do wizyty. Zadaje zatem liczne pytania, które dotyczą stanu zdrowia. W taki sposób może pozyskać cenne informacje o dolegliwościach bólowych, ich charakterze i lokalizacji. Fizjoterapeuci interesują się także przebiegiem dotychczasowej diagnostyki i leczenia. 

Jakie badania warto zabrać ze sobą na pierwszą wizytę u fizjoterapeuty? Najważniejsze z nich to:

  • zdjęcie rentgenowskie - RTG,
  • badanie ultrasonograficzne - USG,
  • rezonans magnetyczny - MRI,
  • tomografia komputerowa - TK.

Dzięki temu diagnostyka zostanie ułatwiona, co przełoży się na przyspieszenie rozpoczęcia terapii. Jeśli nie mamy takich wyników badań na pierwszej wizycie, nic straconego - można je wykonać po wizycie, przynosząc je na kolejne konsultacje. 

Podczas kontaktu z pacjentem, fizjoterapeuta pyta i choroby współistniejące, przebyte urazy, schorzenia, operacje, styl życia i rodzaj wykonywanej pracy. W tym wypadku konieczne jest udzielanie szczerych i szerokich odpowiedzi. Aby nie pominąć żadnego faktu, warto wypisać sobie ważne informacje na kartce, przed wizytą u specjalisty. 

Kolejnym etapem konsultacji u fizjoterapeuty jest badanie funkcjonalne. Początkowo oceniana jest postawa ciała i ewentualne odchylenia od normy. Fizjoterapeuta sprawdza także czucie głębokie i powierzchniowe. Kolejnym punktem jest zakres ruchomości. Poza tym, ogromne znaczenia ma ocena siły mięśniowej, długości kończyn i poszukiwanie czynników, które mogą wywoływać ból. Podczas wizyty w gabinecie, ocenie poddawane są odwody, co pozwala potwierdzić lub wykluczyć obrzęki. Niezawodne testy funkcjonalne pozwalają dokładnie zlokalizować występowanie dolegliwości bólowych. Faktem jest, że specjaliści działają z pasją i zaangażowaniem. Każdego dnia poszerzają swoją wiedzę i zlecają pacjentom dodatkowe badania, zgodnie z zaleceniami. 

Mateusz Leśniak

mgr Mateusz Leśniak

Nazywam się Mateusz Leśniak. Jestem absolwentem AWF Poznań im. Eugeniusza Piaseckiego (II stopień) na kierunku fizjoterapia, specjalizacja: fizjoterapia w sporcie.

Zajmuję się leczeniem dolegliwości bólowych związanych z urazami narządu ruchu, bólami kręgosłupa oraz urazami sportowymi. W swojej praktyce wykorzystuję najnowsze metody fizjoterapii i terapii manualnej. Ważnym aspektem w mojej pracy jest indywidualne podejście do pacjenta. W trosce o jego zdrowie nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje na studiach podyplomowych i szkoleniach z zakresu najnowocześniejszych metod fizjoterapii. Od wielu lat wyczynowo uprawiam judo, co daje mi możliwość poznawania organizmu oraz jego reakcji w czasie treningu, czy w trakcie kontuzji. Jako fizjoterapeuta oraz instruktor judo współpracuję z wieloma zawodnikami z różnych dyscyplin sportowych. W pracy wykorzystuję doświadczenie zdobyte podczas treningów, zawodów, zgrupowań z innymi trenerami i fizjoterapeutami, a także w trakcie studiów biorąc udział w zajęciach klinicznych, praktycznych w szpitalach i przychodniach.

Czytaj więcej

 

 

mgr Katarzyna Szóstak

mgr Katarzyna Szóstak

Ukończyła studia wyższe na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu z tytułem magistra.

Od 25 lat z pasją pomaga wrócić do zdrowia i sprawności swoim pocjentom.

Jej głównym zainteresowaniem jest powrót do sprawności poprzez zastosowanie różnych metod fizjoterapeutycznych, masażu oraz ćwiczeń.

Czytaj więcej

 

 

mgr Przemysław Kocybik

mgr Przemysław Kocybik

Ukończył studia wyższe na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu tytułem magistra.

Od kilku lat aktywnie współpracuje ze sportowcami i klubami sportowymi. Obecnie pełni funkcję fizjoterapeuty Klubu Koszykarskiego Jamalex "Polonia 1912" w Lesznie. Jego głównym zainteresowaniem jest terapia manualna w problemach ortopedycznych. Ważnym aspektem w pracy jest indywidualne podejście do problemu pacjenta. Ta sama diagnoza u różnych pacjentów może być spowodowana innymi zaburzeniami w układzie ruchu.

Czytaj więcej

 

 

Joanna Wawrocka

mgr Joanna Wawrocka

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, kierunek fizjoterapia (I, II stopień). Ukończyła także studia podyplomowe: Holistyczna Opieka Okołoporodowa w Wyższej Szkole Edukacji i Terapii w Poznaniu.

Od pierwszych praktyk klinicznych na studiach zajmuje się pracą z niemowlakami i małymi dziećmi. Zawsze stara się działać w pełnej współpracy z dzieckiem i rodzicem. Niezwykle istotny jest dla niej aktywny udział dziecka w terapii oraz jego dobre samopoczucie. Jej celem jest pomoc najmniejszym pacjentom w nabyciu potrzebnych umiejętności do prawidłowego rozwoju. Nieodłącznym elementem jest także instruktaż pielęgnacji dziecka dla rodziców. W swojej pracy zwraca szczególną uwagę na profilaktykę dla niemowląt i małych dzieci.

Czytaj więcej

 

 

mgr Weronika Wrotkowskak

mgr Weronika Wrotkowska

Weronika specjalizuje się w masażach leczniczych i relaksacyjnych. Absolwentka kierunku fizjoterapii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Daje ukojenie ciału poprzez masaż i jogę. Kobieta o niesamowitej wrażliwości. Nauczycielka jogi w stylu Yin (jogi powięziowej) i Yin Yang.

Czytaj więcej

 

 

tech. Anita Łuczak

tech. Anita Łuczak

Anita specjalizuje się w masażach leczniczych, relaksacyjnych i sportowych. Absolwentka Technikum Masażu Policealnej Integracyjnej Szkoły Masażu Leczniczego w Krakowie. Doświadczenie zbierała w Szpitalu Specjalistycznym im. J. Dietla, Małopolskie Centrum Reumatologii, Immunologii i Rehabilitacji oraz na Oddziale Chorób Wewnętrznych we Krakowie. Anita jest osobą niewidomą. Niewidomi masażyści dzięki wyostrzonemu zmysłowi dotyku gwarantują najlepszy masaż.

Czytaj więcej

 

 

mgr Anna Kłodzińska

mgr Anna Kłodzińska

Absolwentka Wyższej Szkoły Fizjoterapii we Wrocławiu. Zapewnia odpowiednią terapię, która przyspieszy proces regeneracji organizmu i jego powrót do sprawności po różnego rodzaju zabiegach i operacjach ortopedycznych, urazach. Czynnie współpracuje z leszczyńskimi klubami sportowymi.

Jej szczególną pasją jest fizjoterapia uroginekologiczna.

Czytaj więcej

 

 

mgr Aleksandra Kusik

mgr Aleksandra Kusik

Fizjoterapeutka około-operacyjna i pourazowa oraz trenerka medyczna. Głównym celem mojej pracy jest przywracanie pełnej sprawności po urazach, kontuzjach i operacjach. Największe sukcesy odnoszę łącząc terapię manualną z szeroko rozumianą kinezyterapią (leczenie ruchem). Duży nacisk kładę na ćwiczenia i trening motoryczny indywidualnie dobrany do pacjenta, zależnie od uprawianej dyscypliny czy wykonywanego zawodu.

Kluczowe dla mnie jest przeciwdziałanie kinezjofobii (strach przed ruchem), która jest bardzo częstym zjawiskiem u pacjentów pooperacyjnych, co w konsekwencji może prowadzić do przeciążeń nieoperowanych części ciała.

Czytaj więcej

 

 

mgr Paulina Kokocińska

mgr Paulina Kokocińska

Absolwentka Wyższej Szkoły Fizjoterapii we Wrocławiu. Certyfikowany Terapeuta metody NDT-Bobath Baby, Dyplomowany Terapeuta PNF. Członek Polskiego Stowarzyszenia NDT-Bobath.

Praca z niemowlętami jest moją pasją. Od prawie 10 lat zgłębiam swoją wiedzę uczestnicząc w różnych warsztatach, szkoleniach oraz konferencjach. Fascynuje mnie dynamika oraz różnorodność rozwoju małych dzieci a moim celem jest wsparcie ich oraz ich rodziców.

W pracy cenię sobie współpracę z rodzicami oraz innymi specjalistami po to aby jak najlepiej pomagać najmniejszym pacjentom. Poza pracą z małymi pacjentami dziele swoją wiedzą i doświadczeniem ucząc w Medycznym Studium Zawodowym.

Czytaj więcej

 

 

 

Szukasz porady?

Nie wiesz jaka terapia bedzie dla Ciebie najlepsza?

Umów się na spotkanie