Chirurg Leszno

sport-reh.pl
 

Chirurgia jest złożoną dziedziną medycyny, która dotyczy różnorodnych urazów i złamań. Chirurg ogólny to specjalista, który każdego dnia pracuje z zaangażowaniem, wiedzą i doświadczeniem. Może zajmować się pacjentami z chorobami paznokci, ze zmianami skórnymi, po urazach tkanek miękkich, czy też z żylakami kończyn dolnych. Pamiętajmy o tym, że odpowiednie leczenie chirurga ogólnego może ochronić nas przed pobytem w szpitalu i nieestetycznymi bliznami. Ocena chirurga ma spore znaczenie aby wiedzieć, czy pacjent kwalifikuje się do zabiegu operacyjnego.

Zabiegu chirurgiczne są wykonywane w szpitalach i poradniach. Mogą one dotyczyć wrastających paznokci, usuwania guzków i brodawek skórnych, nacinania i opatrzenia zmiany ropnej, zaopatrywania odmrożeń, odleżyn, owrzodzeń, oparzeń, ran i urazów tkanek miękkich. Jak widać, zakres działań chirurga ogólnego jest niezwykle szeroki. W poradniach przyjmuje się pacjentów do specjalistycznej zmiany opatrunków i w celu kontroli gojenia się ran. 

Jakie badania może zlecić chirurg ogólny?

  • Badania bakteriologiczne i biochemiczne
  • Badania USG i RTG (USG naczyń)
  • Badania endoskopowe (rektoskopia, gastroskopia). 

Pacjenci leczący się u chirurga wykonują badania diagnostyczne i analityczne. Mają one za zadanie wskazać to, na jakie schorzenia cierpimy i jak można je wyleczyć. Nie bez znaczenia jest to, że chirurg ogólny specjalizuje się w licznych zabiegach operacyjnych, przykładowo na narządach jamy brzusznej. Wykonuje usuwanie przepukliny, wycinanie wyrostka, leczenie oparzeń, usuwanie pęcherzyka żółciowego, leczenie żylaków itp. Operacje zazwyczaj są przeprowadzane w znieczuleniu ogólnym.  

lek. med. Piotr Leśniewicz

lek. med. Piotr Leśniewicz

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, studia ukończył w 2010 roku. Od 2011 roku pracownik Oddziału Chirurgicznego Ogólnego w Lesznie. W 2018 roku złożył egzamin specjalizacyjny w dziedzinie chirurgii ogólnej. W latach 2020-2021 pełnił funkcję zastępcy kierownika oddziału

W ramach działalności przeprowadza operacje w chorobach tarczycy, przepuklin pachwinowych i brzusznych, operacje laparoskopowe w schorzeniach pęcherzyka żółciowego, chorobach jelita grubego (zmiany zapalne, łagodne, złośliwe) oraz innych schorzeniach obejmujących jamę brzuszną.

Czytaj więcej

 

 

 

Szukasz porady?

Nie wiesz jaka terapia bedzie dla Ciebie najlepsza?

Umów się na spotkanie