Chirurg dziecięcy Leszno

sport-reh.pl
 

W trakcie wizyty u chirurga dziecięcego, pacjentowi towarzyszy osoba dorosła. Specjalista rozmawia z rodzicem i dzieckiem, jeśli wiek na to pozwala. Pyta o przebyte choroby i sprawdza dokumentację medyczną. Niegroźne schorzenia są wykonywane w gabinecie w trybie ambulatoryjnym. W niektórych sytuacjach konieczne jest zlecenie dodatkowych badań i zaplanowania operacyjnego leczenia w szpitalu. Chirurg dziecięcy pomaga w większych i mniejszych problemach. Po wizycie warto stosować się do zaleceń specjalisty. W ustalonym terminie konieczne jest zgłoszenie się z dzieckiem na dany zabieg lub konsultację. Z małym pacjentem w gabinecie może przebywać opiekun prawny lub rodzic. 

Poza podstawowymi badaniami laboratoryjnymi, chirurg dziecięcy może zlecić badania obrazowe:

  • USG
  • RTG
  • rezonans magnetyczny
  • tomografia komputerowa

W jakich problemach pomaga chirurg dziecięcy? Zajmuje się głównie leczeniem wnętrostwa, stulejki, wodniaka jądra, kręczu szyi, refluksu żołądkowo-jelitowego, urazów okołoporodowych, zarośnięcia przełyku itp. Jak widać, specjalista musi posiadać niezbędną wiedzę i doświadczenie.

 

lek. med. Olgierd Pietkiewicz

lek. med. Olgierd Pietkiewicz

Absolwent Akademii Medycznej w Poznaniu. Od 2003 roku pracuje w Klinice Chirurgii, Traumatologii i Urologii Dziecięcej w Poznaniu. Tytuł specjalisty w zakresie chirurgii dziecięcej uzyskał w 2014 roku.

Wykonuje pełen zakres zabiegów z dziedziny Chirurgii Dziecięcej, począwszy od leczenia wad wrodzonych, przez drobne zabiegi urologiczne i chirurgiczne (operacje stulejki, wnętrostwa, przepuklin) po zabiegi z zakresu chirurgii urazowej, chirurgii klatki piersiowej czy endokrynologicznej.

Czytaj więcej

 

 

 

Szukasz porady?

Nie wiesz jaka terapia bedzie dla Ciebie najlepsza?

Umów się na spotkanie