Chirurg dziecięcy Leszno
sport-reh.plW trakcie wizyty u chirurga dziecięcego, pacjentowi towarzyszy osoba dorosła. Specjalista rozmawia z rodzicem i dzieckiem, jeśli wiek na to pozwala. Pyta o przebyte choroby i sprawdza dokumentację medyczną. Niegroźne schorzenia są wykonywane w gabinecie w trybie ambulatoryjnym. W niektórych sytuacjach konieczne jest zlecenie dodatkowych badań i zaplanowania operacyjnego leczenia w szpitalu. Chirurg dziecięcy pomaga w większych i mniejszych problemach. Po wizycie warto stosować się do zaleceń specjalisty. W ustalonym terminie konieczne jest zgłoszenie się z dzieckiem na dany zabieg lub konsultację. Z małym pacjentem w gabinecie może przebywać opiekun prawny lub rodzic.
Poza podstawowymi badaniami laboratoryjnymi, chirurg dziecięcy może zlecić badania obrazowe:
- USG
- RTG
- rezonans magnetyczny
- tomografia komputerowa
W jakich problemach pomaga chirurg dziecięcy? Zajmuje się głównie leczeniem wnętrostwa, stulejki, wodniaka jądra, kręczu szyi, refluksu żołądkowo-jelitowego, urazów okołoporodowych, zarośnięcia przełyku itp. Jak widać, specjalista musi posiadać niezbędną wiedzę i doświadczenie.
lek. med. Olgierd Pietkiewicz
Absolwent Akademii Medycznej w Poznaniu. Od 2003 roku pracuje w Klinice Chirurgii, Traumatologii i Urologii Dziecięcej w Poznaniu. Tytuł specjalisty w zakresie chirurgii dziecięcej uzyskał w 2014 roku.
Wykonuje pełen zakres zabiegów z dziedziny Chirurgii Dziecięcej, począwszy od leczenia wad wrodzonych, przez drobne zabiegi urologiczne i chirurgiczne (operacje stulejki, wnętrostwa, przepuklin) po zabiegi z zakresu chirurgii urazowej, chirurgii klatki piersiowej czy endokrynologicznej.
Czytaj więcej