Reumatolog Leszno

sport-reh.pl

 

Diagnostyka chorób reumatycznych obejmuje szereg badań, które pozwalają wykryć niepokojące zmiany. Konkretne testy mogą się przydać podczas wykrywania schorzeń o charakterze reumatycznym. 

Wizyta u reumatologa może wiązać się z następującymi badaniami:

  • Morfologia krwi.
  • Badanie OB - to wskaźnik tempa opadania erytrocytów. Podwyższona wartość informuje nas o stanie zapalnym.
  • RF - to ważne badanie w diagnostyce chorób reumatycznych. Podwyższony poziom RF może wskazywać na toczeń rumieniowaty, RZS lub twardzinę układową. 
  • Badanie CRP - pozwala określić stężenie białka C-reaktywnego we krwi. Wyższy poziom to znak o infekcjach wirusowych i bakteryjnych. 
  • Stężenie kwasu moczowego w surowicy krwi - może wskazywać na dnę moczanową. 
  • Odczyn Waalera-Rosego - nie powinien on pojawiać się w wynikach badań zdrowych osób. 
  • ASO - antystreptolizyna. Pozwala stwierdzić u pacjenta zakażenie paciorkowcem. 
  • Anty-CCP - dzięki badaniu można wykryć zapalenie stawów we wczesnym stadium choroby. 

Konkretne badania są ustalane z reumatologiem. Specjalista podchodzi do każdego pacjenta indywidualnie i przeprowadza z nim wywiad. Następnie podejmowane są badania, dzięki czemu można wykryć schorzenia reumatyczne. 

lek. med. Wiktor Schmidt

lek. med. Wiktor Schmidt

Absolwent Wydziału Lekarskiego I Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Od 2018 r. pracuje w Wielospecjalistycznym Szpitalu Miejskim im. J. Strusia w Poznaniu, gdzie odbywa szkolenie specjalizacyjne z zakresu reumatologii na Oddziale Reumatologii i Osteoporozy. Na macierzystej uczelni ukończył ponadto studia podyplomowe "Badania kliniczne i biomedyczne badania naukowe".

Otrzymał Medal Rektora Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu za osiągnięcia w nauce i pracy społecznej. Ukończył liczne kursy European Alliance of Associations for Rheumatology (EULAR) oraz Polskiego Towarzystwa Reumatologicznego (PTR), m.in. z zakresu ultrasonografii w reumatologii, kapilaroskopii i zaburzeń mikrokrążenia w chorobach reumatycznych czy tocznia rumieniowatego układowego. Członek PTR oraz Eular School of Rheumatology.

Czytaj więcej

 

 

Szukasz porady?

Nie wiesz jaka terapia bedzie dla Ciebie najlepsza?

Umów się na spotkanie