Leczenie neurochirurgiczne

sport-reh.pl
 

Przeprowadzone przez nas leczenie neurochirurgiczne polega na leczeniu zabiegowym. W zależności od stopnia zaawansowania choroby możemy zaproponować leczenie mniej lub bardziej inwazyjne. Do mniej inwazyjnych, możemy zaliczyć metody endoskopową i laserową. Przy bardziej zaawansowanych problemach zdrowotnych przeprowadzamy leczenie operacyjne.

Czym zajmuje się neurochirurg?

Neurochirurg to specjalista, który zajmuje się chorobami związanymi z układem nerwowym. Jego głównym zadaniem jest leczenie obszarów mózgowia, a także obszarów związanych z nerwami obwodowymi i rdzeniem kręgowym. Neurochirurg jest osobą, która przeprowadza zabiegi neurochirurgiczne u pacjentów, w których przypadku leczenie farmakologiczne nie przyniosło oczekiwanego rezultatu.

Co leczymy w naszym centrum medycznym?

Nasze centrum medyczne to miejsce, w którym pacjenci zmagający się z problemami neurochirurgicznymi mogą znaleźć profesjonalny ratunek. W naszej ofercie znaleźć można specjalistyczne zabiegi skierowane do pacjentów, którzy zmagają się z:

  • chorobami układu naczyniowego,
  • chorobami układu nerwowego,
  • chorobami rdzenia kręgowego.

Przeprowadzamy zabiegi wycięcia guzów, a także usunięcia przepukliny. Podczas świadczonych usług wykorzystujemy najnowszy sprzęt, który umożliwia sprawne i fachowe leczenie  neurochirurgiczne.

Jakie zabiegi oferujemy naszym pacjentom?

Nasze centrum medyczne oferuje wykonanie badania USG, które pozwala na zapoznanie się ze stanem zdrowia pacjenta. Oprócz tego specjalista neurochirurg przed planowaną operacją może również zlecić wykonanie dodatkowych badań jak RTG, tomografii komputerowej, a także wykonanie rezonansu magnetycznego.

W jaki sposób przeprowadzane są zabiegi przez neurochirurga?

Zadaniem neurochirurga jest przeprowadzenie zabiegów i operacji, które mają za zadanie poprawę jakość życia pacjenta lub ratowanie życia. Jeśli jest to możliwe, zabiegi przeprowadzane są endoskopowo przy pomocy lasera. Skomplikowane przypadki, które wymagają przeprowadzenia standardowego zabiegu operacyjnego, wiążą się z koniecznością podjęcia poważniejszych działań. Specjalistyczne operacje, o których mowa przeprowadzane są zgodnie ze sztuką lekarską i przy wykorzystaniu najnowszych technik.

W naszym centrum medycznym przeprowadzone zostają zabiegi, które świadczone są na najwyższym poziomie. Pozwalają one na poprawę jakości życia pacjentów, a w wielu przypadkach są jedynym ratunkiem, który umożliwia funkcjonowanie, a często ratuje również życie.

 

Szukasz neurochirurga?

Nasi specjaliści czekają na Ciebie!

Umów się na spotkanie