Ortopeda Leszno

sport-reh.pl
 

Podczas pierwszej wizyty ortopeda przeprowadza szczegółowy wywiad z pacjentem. Powinniśmy się spodziewać pytań o przebytych urazach i schorzeniach. Dzięki temu lekarz stawia wstępną diagnozę i zleca dalsze badania. Na pierwszą wizytę warto ze sobą wziąć zdjęcia RTG. 

Faktem jest, ze ortopeda może zlecić różnorodne badania. Najważniejsze z nich to sprawdzenie stabilności, położenia i ruchomości stawów. Poza tym, specjalista sprawdza układ kostny i kręgosłup. W tym celu wykonuje się:

  • zdjęcie RTG,
  • tomografię komputerową,
  • rezonans magnetyczny,
  • badanie USG.

Nie bez znaczenie jest to, że ortopeda może także zlecić artrografię lub artroskopię. Metody leczenia ortopedycznego zależą od danego schorzenia. Zalecane jest przykładowo unieruchomienie kończyny, leczenie farmakologiczne, fizjoterapia, czy operacja. 

Wizyta u ortopedy jest konieczna, gdy doznaliśmy urazów w układzie ruchu. Najczęściej dochodzi do skręcenia kostki, zwichnięcia stawów lub złamania kości. Pacjenci niekiedy skarżą się na ból i stany zapalne w obrębie stawów, mięśni, ścięgien i kręgosłupa. Nie powinniśmy zwlekać z wizytą u specjalisty wtedy, gdy odczuwamy problem z ruchomością stawów, obrzękami i bólami stawów lub mięśni. 

 
Maciej Leciejewski

lek. med. Maciej Leciejewski

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Ponad 10-letnie doświadczenie w ortopedii zdobywał w Szpitalu w Puszczykowie, gdzie odbywał rezydenturę i pracuje obecnie, jak również na licznych stażach i kursach w Polsce i zagranicą. Wybrane z nich to staż w New York Hospital of Joint Diseases w USA czy Ganga Hospital, Coimbatore w Indiach, kursy AO Trauma Graz w Austrii. Zdobyte doświadczenie wykorzystuje w codziennej pracy.

W 2015 roku zdał egzamin specjalizacyjny. Członek Polskiego Towarzystwa Ortopedii i Traumatologii (PTOiTr) oraz Europejskiego Towarzystwa Traumatologii Sportowej, Chirurgii Kolana i Artroskopii (ESSKA).

Czytaj więcej

 

 

lek. med. Maciej Kamiński

lek. med. Maciej Kamiński

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Dyplom specjalisty w zakresie Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu u zyskał w 2012. Doświadczenie zawodowe zdobyte podczas staży m.in na Oddziale Urazowo Ortopedycznym NZOZ w Puszczykowie pod kierownictwem prof. Tadeusza Trzaski, aktualnie zatrudniony w ramach Oddziału Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu w SP ZOZ Szpital w Kościanie.

Członek Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego oraz ESSKA (Europejskie Towarzystwo Traumatologii Sportowej, Chirurgii Kolana i Artroskopii).

Czytaj więcej

 

 

lek. med. Mikołaj Krybus

lek. med. Mikołaj Krybus

Lekarz w trakcie specjalizacji (5 rok) z Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu. Na co dzień pracujący w Oddziale Chirurgii Urazowo - Ortopedycznej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Lesznie. Wykonuje zabiegi endoprotezoplastyki stawów biodrowych oraz artroskopii stawów.

Czytaj więcej

 

 

lek. med. Michał Józefowicz

lek. med. Michał Józefowicz

Absolwent Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. Specjalizację rozpoczął w Oddziale Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu w Szpitalu w Kościanie, a następnie kontynuował ją w Oddziale Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu Szpitala w Puszczykowie, gdzie pracuje do dzisiaj. Członek Polskiego Towarzystwa Ortopedii i Traumatologii (PTOiTr) oraz Europejskiego Towarzystwa Medycyny Sportowej, Chirurgii Kolana i Artroskopii (ESSKA).

Czytaj więcej
lek. med. Wojciech Stawiński

lek. med. Wojciech Stawiński

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Doświadczenie w ortopedii zdobywał w SP ZOZ w Kościanie, gdzie odbywał rezydenturę oraz podczas licznych staży i kursów w Polsce i zagranicą.

Czytaj więcej

 

Szukasz porady?

Nie wiesz jaka terapia bedzie dla Ciebie najlepsza?

Umów się na spotkanie