Dietetyk Leszno

sport-reh.pl
 

Dietetyk to osoba, z której usług korzysta coraz większe grono odbiorców. Pamiętajmy o tym, aby odpowiednio przygotować się do pierwszej wizyty. Jeśli nie wiemy, jakie badania wykonać, z pewnością dietetyk wskaże nam konkretne rozwiązania. Czym zajmuje się dietetyk? Jego praca opiera się głównie na edukowaniu osób zdrowych i chorych i zdrowych odżywianiu. Specjalista pomaga nam zmienić nawyki żywieniowe, tak aby były korzystne dla naszego ciała i umysłu. Z pewnością wizyta jest przeprowadzana zgodnie z wiedzą i doświadczeniem dietetyka. Prosi on pacjenta o wykonanie konkretnych badań, które są niezbędne do opracowania indywidualnej diety. 

Jakie badania zazwyczaj zleca dietetyk? Są one następujące:

  • Badania podstawowe - morfologa krwi, elektrolity, próby wątrobowe, glukoza, insulina, hemoglobina, żelazo i ferrytyna, kreatynina i kwas moczowy, CRP, witamina D, kortyzol, TSH, FT3, FT4, anty-TPO, poziom pierwiastków. 
  • Testy na nietolerancje pokarmowe - polegają na pomiarze przeciwciał IgG skierowanych przeciwko danym alergenom, znajdującym się w pokarmach.
  • Testy nutrigenomiczne - analizują geny odpowiedzialne za metabolizm, predyspozycje do chorób dietozależnych, genetyczne nietolerancje pokarmowe, nadwrażliwości na kofeinę, sód, alkohol itp. 
  • Testy na alergie pokarmowe - badanie polega na zmierzeniu stężenia alergenowo-swoistych przeciwciał IgE. 

Jak widać, zakres badań może być szeroki. Wykonamy je w specjalnych miejscach do tego przeznaczonych, głównie w laboratoriach medycznych.

Dieta zazwyczaj kojarzy nam się z licznymi restrykcjami żywieniowymi, które pozwalają pozbyć się nadprogramowych kilogramów. Nic bardziej mylnego - zdrowa dieta leży w interesie każdego człowieka. Każdy człowiek jest inny i ma inne potrzeby, dlatego wsparcie dietetyka jest dla każdego dobrym rozwiązaniem. Specjalista wskaże nam, po jakie produkty sięgać, aby zachować zdrowie i dobre samopoczucie przez długi czas. Nauczy nas także obliczać wartość kaloryczną posiłków. 

mgr Katarzyna Strzelczyk

mgr Katarzyna Strzelczyk

Kasia jest magistrem dietetyki klinicznej i psychodietetyki. Holistycznie podchodzi do zdrowia, natury i jedzenia. Nie lubi słowa Dieta, dlatego jej podopieczni zmieniają sposób jedzenia a nie przechodzą na diety. Racjonalne podejście do procesu zmian, nawyków daje długotrwałe efekty. Jej motto „jedzenie ma znaczenie” i „jesteś tym co jesz”.

Specjalizuje się w diecie bezglutenowej, insulinooporności, niedoczynności tarczycy, nietolerancjach pokarmowych oraz nieswoiste zapalenie jelit.

Czytaj więcej

 

 

 

Szukasz porady?

Nie wiesz jaka terapia bedzie dla Ciebie najlepsza?

Umów się na spotkanie