mgr Aleksandra Kusik

fizjoterapia
mgr Aleksandra Kusik

mgr Aleksandra Kusik

Fizjoterapeutka około-operacyjna i pourazowa oraz trenerka medyczna. Głównym celem mojej pracy jest przywracanie pełnej sprawności po urazach, kontuzjach i operacjach. Największe sukcesy odnoszę łącząc terapię manualną z szeroko rozumianą kinezyterapią (leczenie ruchem). Duży nacisk kładę na ćwiczenia i trening motoryczny indywidualnie dobrany do pacjenta, zależnie od uprawianej dyscypliny czy wykonywanego zawodu.

Kluczowe dla mnie jest przeciwdziałanie kinezjofobii (strach przed ruchem), która jest bardzo częstym zjawiskiem u pacjentów pooperacyjnych, co w konsekwencji może prowadzić do przeciążeń nieoperowanych części ciała.

Układ nerwowy

Oceniam fundamentalne wzorce ruchowe, w celu wykrycia problemów z mobilnością i stabilnością i dobieram odpowiednie ćwiczenia w celu zniwelowania ryzyka kontuzji. Zrobię wszystko by pacjent wrócił do aktywności, bo wiem, że nasze ciało stworzone jest do tego, aby się ruszać. Podchodzę do pacjenta holistycznie starając się wyeliminować słabe ogniwa – mam na celu pełne wyleczenie, a nie tymczasowe zaleczenie.

Uważam, że w przypadku rehabilitacji pooperacyjnej i pourazowej współpraca fizjoterapeuty z ortopedą jest niezbędna. Wykorzystuję nowoczesne techniki fizjoterapeutyczne, nieustannie podnosząc kwalifikacje na licznych kursach i szkoleniach.

mgr Anna Kłodzińska

Kiedy należy się do mnie zwrócić:

  • po zabiegu operacyjnym endoprotezy (staw barkowy, staw kolanowy, staw biodrowy),
  • artroskopie, rekonstrukcja ACL, rekonstrukcja MPFL, stany po zszyciu łąkotek, Trocheoplastyka, stan po leczeniu operacyjnym warstwy podchrzęstnej tzw. mikrozłamania, membrany kolagenowe (Hyalofast), Piny węglowe (chopin pins), Mozaikoplastyka,
  • osteotomie
  • zespolenia kości, operacje kręgosłupa, operacje cieśni nadgarstka, zabiegi zszycia mięśni, operacje obrąbka stawowego barku, zszycie ścięgna Achillesa,
  • przywracanie sprawności po wypadkach komunikacyjnych.
  • przed planowanym zabiegiem operacyjnym (przygotowanie do zabiegu, nauka wzorców ruchowych, przywrócenie prawidłowej funkcji narządu ruchu)
  • po kontuzji lub urazie ( złamanie, skręcenie, naderwanie mięśnia, shin splints, łokieć tenisisty, łokieć golfisty, kolano skoczka, kolano biegacza itp.)

 

Szukasz porady?

Nie wiesz jaka terapia bedzie dla Ciebie najlepsza?

Umów się na spotkanie