Medycyna stylu życia

sport-reh.pl
 

Całościowa Opieka Zdrowotna!

Nasza misja:

Wierzymy w opiekę dopasowaną do Ciebie, personalną, "szytą na miarę". Podejście całościowe do leczenia, czyli skupienie nie tylko na samej chorobie i lekach, ale również, a wręcz przede wszystkim na Twoim stylu życia.

Koncepcja nastawienia “na zdrowie” a nie “na chorobę” zaczęło się po raporcie Lalonde’a z 1974 roku, ale mimo tego do dziś system funkcjonuje tak samo - skupia się na chorobie, a nie na człowieku!

Model medycyny holistycznej:

  1. Ludzki organizm to “system naczyń połączonych”. Potrzebne jest podejście procesowe - najpierw znajdując i identyfikując problem, następnie szukając rozwiązań, a na samym końcu - sukcesywnie i stopniowo je wdrażając, uzyskując długotrwały efekt.
  2. Analizujemy wszystkie leki (w tym od różnych specjalistów), które przyjmujesz oraz ich działania niepożądane i wzajemne interakcje.
  3. Pytamy o Twój styl życia, czyli m.in. dietę, aktywność fizyczną, stan psychiczny, czy sen - starając się wpływać pozytywnie na wiele obszarów, celem poprawy jakości i długości Twojego Życia.
  4. Pytamy o Twoją historię rodzinną, by zwrócić uwagę na choroby, które występują w Twojej rodzinie częściej i jak im zapobiec.
  5. Zbieramy bardzo dogłębny wywiad! Pytamy o wszystkie hospitalizacje, operacje i wypadki, choroby i wiele innych!

 

lek. med. Piotr Jarecki

lek. med. Piotr Jarecki

Zajmuje się również szeroko pojętymi zagadnieniami związanymi z medycznymi konopiami. Jeżeli będzie to medycznie uzasadnione - można uzyskać receptę na odmianę dopasowaną do Twoich dolegliwości.

Czytaj więcej

 

 

 

Szukasz porady?

Nie wiesz jaka terapia bedzie dla Ciebie najlepsza?

Umów się na spotkanie