lek. med. Maciej Leciejewski

specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu
Maciej Leciejewski

lek. med. Maciej Leciejewski

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Ponad 10-letnie doświadczenie w ortopedii zdobywał w Szpitalu w Puszczykowie, gdzie odbywał rezydenturę i pracuje obecnie, jak również na licznych stażach i kursach w Polsce i zagranicą. Wybrane z nich to staż w New York Hospital of Joint Diseases w USA czy Ganga Hospital, Coimbatore w Indiach, kursy AO Trauma Graz w Austrii. Zdobyte doświadczenie wykorzystuje w codziennej pracy.

W 2015 roku zdał egzamin specjalizacyjny. Członek Polskiego Towarzystwa Ortopedii i Traumatologii (PTOiTr) oraz Europejskiego Towarzystwa Traumatologii Sportowej, Chirurgii Kolana i Artroskopii (ESSKA).

Operacja

Główne zainteresowania

  • alloplastyka stawów,
  • traumatologia narządu ruchu,
  • leczenie zmian pourazowych,
  • urazy sportowe i zabiegi rekonstrukcyjne
Osocze bogatopłytkowe (PRP) w ortopedii

Osocze bogatopłytkowe (PRP) w ortopedii

Osocze bogatopłytkowe ang. (Platelet Rich Plasma – PRP) nowość w leczeniu nieoperacyjnym leczeniu urazów ortopedycznych. Specjalistyczny preparat uzyskuje się z pobranej krwi obwodowej Pacjenta. Osocze to najbogatsze naturalne źródło czynników wzrostu- płytki krwi. PRP podaje się za pomocą zastrzyków dostawowych lub okołostawowych, w razie potrzeby pod kontrolą USG. Ponieważ podczas zabiegu wykorzystywane są czynniki z własnej krwi pacjenta, zabieg jest bezpieczny. Na czas trwania terapii kończyna zostaje całkowicie unieuruchomiona (temblak, kule- w zależności od rejonu poddanej terapii) następnie wizyta kontrolna ma miejsce po 7-10 dniach od podania PRP. Po tym okresie, jeśli specjalista stwierdzi poprawę, zaleca się rehabilitację ruchową oraz konsultację kontrolną po przebytej rehabilitacji.

Zastosowanie osocza bogatopłytkowego w ortopedii:

  • w urazach mięśni szkieletowych, ścięgien i wiązadeł, chrząstki, stawów, kości
  • w chorobie zwyrodnieniowej stawów: biodrowych, kolanowych
  • w złamaniach i braku zrostu po złamaniach (tzw. stawy rzekome)
  • w stanach zapalnych kości
  • w celu przyspieszenia procesu gojenia się tkanek miękkich

Więcej szczegółowych informacji udziela nasz lekarz specjalista ortopedii.

Szukasz porady?

Nie wiesz jaka terapia bedzie dla Ciebie najlepsza?

Umów się na spotkanie