mgr Marta Zygmanowska

dietetyk
Marta Zygmanowska

mgr Marta Zygmanowska

Jestem absolwentką studiów magisterskich na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Pierwszy stopień studiów realizowałam na Uniwersytecie Przyrodniczym również w Poznaniu. Z uwagi na to, że każda z tych uczelni ma inne podejście do tematu żywienia miałam w zasięgu ręki narzędzia aby rozwinąć swoją pasję zarówno od strony teoretycznej jak i praktycznej. Działania w kuchni nie są mi obce, dzięki czemu nie brakuje mi inspiracji. Najlepszą moją książką kucharską jest potrzeba sprzątania lodówki, dary natury ogrodu oraz radość czerpana z kolorów na talerzu. Istotne w moim działaniu jest wykorzystanie naszych sezonowych warzyw, owoców, prostota wykonania i ekonomiczność.

dietetyk

Co to jest dietetyka

Dietetyka to bardzo szeroka dziedzina, proszę pamiętać że Dietetyk to nie osoba, która tylko i wyłącznie odchudza. Wiadomym jest, iż jednym z moich zadań będzie wsparcie w redukcji masy ciała u osób mających nadwagę, czy cierpiących na otyłość. Jednakże, należy uświadomić sobie, że mnóstwo schorzeń, z którymi borykają się pacjenci po pierwsze wymaga specjalnej diety, ale również to ten odpowiedni sposób żywienia może być jednym z ogniw terapii. Co ważne, jeżeli jest taka możliwość, powinien być tym ogniwem.

dietetyk

Oprócz edukacji, jakiej podjęłam się na uczelni, zgłębiałam swoją wiedzę na kursach, szkoleniach czy również konferencjach. Temat, który w parze idzie z moją pracą to COACHING. Każde szkolenie, udział w konferencji czy kursie przybliża mnie do pacjentów tak aby w pełni zrozumieć potrzeby i objąć daną osobą profesjonalną opieka. Opieką z zakresu żywienia, która poprzez holistyczne podejście do pacjenta łączy ze są wszystkie aspekty zdrowotne danej osoby.

dietetyk

Dietetyka to nie tylko plan żywieniowy, zalecenia, konsultacja i analiza składu ciała. Każdy dietetyk jest zobowiązany szerzyć wiedzę i edukować w kwestii racjonalnego żywienia. Dlatego też realizuję się podczas prowadzenia różnych warsztatów z zakresu żywienia uświadamiając zarówno tych najmłodszych jak również seniorów.

Zachęcam do zajrzenia na fb:
https://www.facebook.com/qdiecie/

oraz na profil portalu medycznego, gdzie można podzielić się opinią na temat naszej współpracy z innymi pacjentami:
http://www.rankinglekarzy.pl/lekarz/marta-zygmanowska,173631/dietetyk/leszno-przemet/#z-kalendarzem

q diecie 200px
http://www.qdiecie.pl/

Szukasz porady?

Nie wiesz jaka terapia bedzie dla Ciebie najlepsza?

Umów się na spotkanie