lek. med. Maciej Leciejewski
specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu
lek. med. Maciej Leciejewski
Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Ponad 10-letnie doświadczenie w ortopedii zdobywał w Szpitalu w Puszczykowie, gdzie odbywał rezydenturę i pracuje obecnie, jak również na licznych stażach i kursach w Polsce i zagranicą. Wybrane z nich to staż w New York Hospital of Joint Diseases w USA czy Ganga Hospital, Coimbatore w Indiach, kursy AO Trauma Graz w Austrii. Zdobyte doświadczenie wykorzystuje w codziennej pracy.
W 2015 roku zdał egzamin specjalizacyjny. Członek Polskiego Towarzystwa Ortopedii i Traumatologii (PTOiTr) oraz Europejskiego Towarzystwa Traumatologii Sportowej, Chirurgii Kolana i Artroskopii (ESSKA).

Główne zainteresowania
- alloplastyka stawów,
- traumatologia narządu ruchu,
- leczenie zmian pourazowych,
- urazy sportowe i zabiegi rekonstrukcyjne

Osocze bogatopłytkowe (PRP) w ortopedii
Osocze bogatopłytkowe ang. (Platelet Rich Plasma – PRP) nowość w leczeniu nieoperacyjnym leczeniu urazów ortopedycznych. Specjalistyczny preparat uzyskuje się z pobranej krwi obwodowej Pacjenta. Osocze to najbogatsze naturalne źródło czynników wzrostu- płytki krwi. PRP podaje się za pomocą zastrzyków dostawowych lub okołostawowych, w razie potrzeby pod kontrolą USG. Ponieważ podczas zabiegu wykorzystywane są czynniki z własnej krwi pacjenta, zabieg jest bezpieczny. Na czas trwania terapii kończyna zostaje całkowicie unieuruchomiona (temblak, kule- w zależności od rejonu poddanej terapii) następnie wizyta kontrolna ma miejsce po 7-10 dniach od podania PRP. Po tym okresie, jeśli specjalista stwierdzi poprawę, zaleca się rehabilitację ruchową oraz konsultację kontrolną po przebytej rehabilitacji.
Zastosowanie osocza bogatopłytkowego w ortopedii:
- w urazach mięśni szkieletowych, ścięgien i wiązadeł, chrząstki, stawów, kości
- w chorobie zwyrodnieniowej stawów: biodrowych, kolanowych
- w złamaniach i braku zrostu po złamaniach (tzw. stawy rzekome)
- w stanach zapalnych kości
- w celu przyspieszenia procesu gojenia się tkanek miękkich
Więcej szczegółowych informacji udziela nasz lekarz specjalista ortopedii.